Audycja w Trójce

Audycja w Trójce

Dariusz Bugalski: „Jednym z powodów, dla których ma taką siłę AMOK i jest tak powszechny jest to, że przyjmuje się, że każdy z nas, każdy człowiek potrafi się posługiwać swoim mózgiem. Nie potrafi. Nigdy nas tego nie uczono. Umiemy zapamiętywać, znamy formułki matematyczne, ale nie mamy umiejętności pracy z naszym mózgiem, z naszą uwagą. Trzeba się po prostu tego nauczyć. Obserwacji trzeba się nauczyć i to wymaga pewnego treningu, wprawy, powtarzalnych ćwiczeń, przyglądania się…” – mówił Jarosław Chybicki
Co oznacza akronim AMOK, STOP, DOPAMINA? Jak radzić sobie z gonitwą myśli w naszej głowie? Co możemy zrobić, by nasze życie było bardziej uważne? Rozmawialiśmy o tym w Klubie Trójki z Jarosławem Chybickim, psychologiem, instruktorem mindfulness, autorem książki „Skup się!” Oto zapis audycji TUTAJ.

 

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/l%C4%99k-wysoko%C5%9Bci-dziecko-zamkni%C4%99te-oczy-2040805/

Jarosław Chybicki

Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Development Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Członek - założyciel International Partnership for Assessment and Development. Założyciel firmy doradczej i szkoleniowej. Po sprzedaży firmy pracuje jako konsultant, coach i trener. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Napisał książkę "Skup się! Trening mindfulness dla zestresowanych pracą" oraz "Uważna fotografia". Aktywista społeczny, członek stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Prywatnie pasjonat fotografii.