Aplikacje mindfulness

Aplikacje mindfulness

Praktyka mindfulness doczekała się wielu wspomagaczy komputerowych czy telefonowych. Korzystałem z mnóstwa aplikacji, jednak poniższe, moim zdaniem, należą do najlepszych. 

Insight timer

Prosta aplikacja na telefon, zarówno na Androida, jak i Iphone'a. Bezpłatna wersja wystarczy do pomocy w praktyce. Wielką zaletą jest biblioteka nagranych kierowanych medytacji, głównie w języku angielskim.

The Mindfulness App

Świetna produkcja Microsoft. Można zaplanować przypomnienia oparte o miejsce, w którym się znajdujemy lub czas. Wiele wskazówek, wyjaśnień. Świetna robota Microsoft!

Mindfulness Bell

Coś dla tych, którzy wolą pomysł na komputer stacjonarny. Prosty, nie za wiele opcji, ale spełnia swoje zadanie. Robi to, co ma robić. Świetnie pomaga w pracy.

Jarosław Chybicki

Z wykształcenia psycholog. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Paryskiej Sorbony oraz wielu kursów prowadzonych w USA, Niemczech oraz Rosji. Certyfikowany instruktor Mindfulness. Autoryzowany użytkownik Leadership Development Framework we współpracy z Harthill z Anglii. Certyfikowany coach Focus Energy Balance Indicator (FEBI). Współpracuje z Meta Integral, Dana Carman Integral, Focus Leadership z USA. Członek - założyciel International Partnership for Assessment and Development. Założyciel firmy doradczej i szkoleniowej. Po sprzedaży firmy pracuje jako konsultant, coach i trener. Prowadził zajęcia m. in. na: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu publikacji z zakresu zarządzania i przywództwa, w tym dotyczących zarządzania integralnego, zarządzania przez wartości, psychologii pozytywnej w biznesie, uważności w pracy. Napisał książkę "Skup się! Trening mindfulness dla zestresowanych pracą" oraz "Uważna fotografia". Aktywista społeczny, członek stowarzyszeń koncentrujących się na rozwoju osobistym i zawodowym. Prywatnie pasjonat fotografii.