Kindfulness

Kindfulness

Kindfulness… takie piękne słowo podpowiedział mi smartfon, gdy pieczołowicie zapisywałam w aplikacji notatkowej jakąś myśl. Robiłam to w pośpiechu, wracając z dużej manifestacji, na której, co mnie po raz kolejny zadziwiło, nie było żadnych aktów agresji, było właśnie dużo uważności na drugiego człowieka i zwykłej sympatii, takiej „kindness” – życzliwosci, o której Dalajlama mawia, że jest jego religią.

Kindfulness tłumaczona jest jako uprzejmość, co według mnie nie oddaje głębi tego sformułowania. Na swój użytek nie będę go tłumaczyć w ogóle 🙂

Codziennie determinuje mnie coś innego, wczoraj i dziś silny wpływ mają na mnie wydarzenia w Sejmie, Senacie i na ulicach polskich miast. I w połączeniu z tym brutalnym światem polityki, bezwzględności i braku życzliwości – KINDFULNESS jawi się jako swoista ostatnia deska ratunku. Względem siebie i innych. No bo co nam pozostało?

 

 

Zuzanna Horeczy

Menedżerka i organizatorka, od ponad 20 lat przedsiębiorczyni, właścicielka Mr. Bloom - firmy zajmującej się komunikacją marketingową. Doradza i realizuje projekty dla firm, urzędów, organizacji pozarządowych. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego / Handel Zagraniczny / Marketing, a także Podyplomowego Studium Zarządzania i Przedsiębiorczości WSAiB w Gdyni. Członkini Forum Rozwoju Integralnego. Współorganizatorka wielu wydarzeń rozwojowych, m.in. Spotkań Integralnych. Prywatnie: pasjonują ją Himalaje, fotografia, narty i... relacje między ludźmi.