3 sposoby na udany seks

3 sposoby na udany seks

Rzecz jasna nie znam trzech sposobów na udany seks. Znam ich znacznie więcej. Ale nie o to mi chodzi. Pracuję w branży marketingowej ponad 20 lat wiem, że taki nagłówek przyciąga uwagę. Że jestem sterowana nagłówkami, że moja uwaga lepi się do pewnych słów, sama z siebie. Że chętniej oglądam wypadki, tragedie, seks i tym podobne. Że w sposób beznadziejny, jeśli nie mam podstawowej dyscypliny uwagi i umysłu, to zewnętrzne wydarzenia mną sterują. I wypełniają moje życie.

Podobno w Tajlandii, w jednym z miast, podczas meczu reprezentacji narodowej w Pucharze Świata, który odbywał się w USA, nie pamiętam w którym roku, ulice opustoszały. Wszyscy mieszkańcy zasiedli przed telewizorami, oglądać zmagania swojej reprezentacji. Posterunki opuścili także strażnicy banków. Dalej można domyślić się, co się działo. Masowe kradzieże.

 

To jest jakaś metafora nieuwagi, albo faktu, że nie dbając o jakość uwagi tracimy życie. A przecież jest dokładnie tak, że uwaga tworzy życie. Treść życia jest tym, na co zwracamy uwagę. Uwaga wypełnia i tworzy życie. Życie w pewnym sensie jest właśnie uwagą. Dlatego tak lubię fotografowanie. Uczy dyscypliny uwagi, uczy czujności, uczy świadomego zwracania uwagi. Uczy dostrzegania życia. W gruncie rzeczy najcenniejszą rzeczą, jaką mamy sami dla siebie, jest uwaga. Podobnie jak najcenniejszym darem, jaki mamy dla innych ludzi, jest też uwaga. Ofiarowując komuś uwagę – ofiarowujemy kawałek życia, kawałek siebie.

 

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/rodzina-kochanek-doros%C5%82y-sypialnia-1822498/

Zuzanna Horeczy

Menedżerka i organizatorka, od ponad 20 lat przedsiębiorczyni, właścicielka Mr. Bloom - firmy zajmującej się komunikacją marketingową. Doradza i realizuje projekty dla firm, urzędów, organizacji pozarządowych. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego / Handel Zagraniczny / Marketing, a także Podyplomowego Studium Zarządzania i Przedsiębiorczości WSAiB w Gdyni. Członkini Forum Rozwoju Integralnego. Współorganizatorka wielu wydarzeń rozwojowych, m.in. Spotkań Integralnych. Prywatnie: pasjonują ją Himalaje, fotografia, narty i... relacje między ludźmi.