Uważność dla twardzieli
» » Uważność dla twardzieli

Uważność dla twardzieli

Zastanawiam się jak zachęcać różnych ludzi do treningu uważności. Wśród najtrudniejszych do przekonania są osoby, które stale gdzieś pędzą, osiągają coraz to nowe cele, oraz osoby, uważające się za „twardo stąpające po ziemi”. Tym razem tylko o drugiej grupie. Być może pomocny okaże się film akcji jako przykład tzw. Situational Awareness, w ten sposób nieco zbliżymy się do uważności.


Sprawdź czy Jason Bourne jest uważny?

A jak już uda się nam ich przekonać można zaprosić do kroku dalszego, czyli nie tylko monitorowania zagrożeń, ale budowania własnej obecności.

„Studenci zen przebywają ze swoimi mistrzami przez co najmniej dziesięć lat, zanim ośmielą się uczyć innych. Nan – in odwiedził Tenno, który zakończywszy okres uczniowski, został nauczycielem. Dzień był dżdżysty, więc Tenno włożył drewniane chodaki i zabrał parasol. Po powitaniu Nan- in zauważył: _ Przypuszczam, że zostawiłeś chodaki w sieni. Chcę wiedzieć, czy twój parasol jest po prawej, czy po lewej stronie chodaków. Tenno, zmieszany, nie miał natychmiastowej odpowiedzi. Zdał sobie sprawę, że nie potrafi praktykować zen w każdej chwili. Został uczniem Nan-ina i studiował jeszcze sześć lat, aby to osiągnąć.”

Paul Reps, „Zen z krwi i kości” str. 51

Zdjęcie:http://steponmagazine.com/jason-bourne-is-no-hipster/

Zostaw Komentarz